Kuidas Nonna alguse sai

Nonna sündis armastustest hea Eesti mahetoidu vastu ja soovist pakkuda kiire elutempoga peredele lihtsalt valmistatavat tervislikku looduspuhast toitu. Kui me ütleme öko, siis me ei mõtle lihtsalt mahetoodet vaid ka hoolikalt ja käsitsi valitud toorainet. Mõtleme käsitsi ise tehtud, katsetatud ja järeleproovitud retsepte, milledest valmivad puhtad ja head tooted.

Kuigi meie tootmine on kasvanud ja valik laienenud, hoolitseme endiselt selle eest, et toodete ja tooraine kvaliteet oleks kõrge ning maitsed hoolikalt valitud ja maitsvad! Just sellised nagu meeldivad meile endale ja mida pakume ka oma perele.

Nonna Health sari on loodud kõigile, kes tahaksid, et nende seedimine oleks korras ja enesetunne hea. Oleme valmistanud erinevaid maapirnitoodete variante, mida on lihtne iga päev kasutada ja lisada oma lemmiksmuutidele, putrudele, küpsetistesse või kuhu tahes! Kui lisad oma toitudele maapirni, võid kindel olla, et oled teinud oma kõhule suure pai.

Loe maapirnitoodetest ja kasulikkusest lähemalt siit: https://www.nonna.ee/tootekategooria/maapirni-tooted/ .

Meie tooted

Kõigi Nonna toodete valmistamisel on olulisel kohal mahe tooraine, mis hoolikalt valitud. Koostised on puhtad, autentsed ja käsitsi kokkupandud. 

Jahude puhul on oluline täisterajahude kasutamine. Täisterajahu valmistamisel jahvatatakse peeneks kogu tera, mis sisaldab nii kooreosa, tuuma kui ka idu ning on seega vitamiini-, kiudaine- ja mineraalainerikas.

Kõik Nonna tooted on valmistatud mahepõllundusest pärinevast toorainest, need ei sisalda sünteetilisi lisaaineid ega GMO-kultuure, samuti ei kasuta me munamassi-, vadaku- ega piimapulbrit. See teeb Nonna tootesarja eriti sobivaks ka veganitele ja laktoositalumatusega inimestele.


Mis on meie missioon?

HEA MAITSE. HEA TERVIS. HEA TEGU.

❖ Hea maitse – esmaklassiline tooraine pakub sulle hõrku maitsenaudingut.

❖ Hea tervis – ökoloogiliselt puhas ja täisväärtuslik toit on sinu tervisele hea.

❖ Hea tegu – ostes kohalikku mahekaupa toetad loodust ja põllumajandust.

Nonnal on alati pakkuda midagi igale maitsele, väärtustades sealjuures inimese tervist, kui kõrgemat vara, sest Nonna maailmas on oluline toit ja hoolimine. Meie toit on ehtne ja ilma poseerimiseta, sest tuleb südamest ja hingest ja annab edasi naiselikku ürgset tarkust ja armastust.

johvika-muffinid3

Mis värk selle maheasjandusega on?

Mahepõllumajandus on looduskeskkonda ja ökoloogilist tasakaalu arvestav ja seda säästev tootmistehnoloogia. Sellise kasvatuslaadi puhul on reeglid väga ranged ja näiteks tavalisi taimekahjurite tõrjevahendeid kasutada ei tohi. Kindlasti tuleb arvestada, et kõik talukaup ei ole mahekaup. Mahetootjad läbivad range kontrolli ja seetõttu on ka tooraine pisut kallim, mis tõstab omakorda toodete hinda ja väga paljud tootjad liiguvad seetõttu lihtsama vastupanud teed. Väiketootjatel on lihtsam kasutada mahepõllumeeste toodangut, sest väikeste mahtuda puhul on isetegemist rohkem ja tooraine kontroll lihtsam.

Meile on oluline, et me ise ja ka meie tooraine tootjad jälgiksid mahedat eluviisi ka väljaspool tootmist, sest nii on meie tegevusel suurem mõte ja tooted tõeliselt puhtad.

Oma tooraine tootjad oleme hoolikalt valinud ja paljudega kaasneb oma lugu. Enamus meie toorainest on Eesti päritolu ja võid selle kohta pikemalt lugeda tooraine lehelt.

Nonna filosoofia

Iga tooraine või komponent, mis on eraldi selle toote jaoks valitud, jõuab sinuni ainult läbi suure sõela ja pika valimisprotsessi. See omakorda tähendab koostööd põllumeeste, loomakasvatajate ja talunikega. Odav hind ei ole iga kord hea, seega ostes Nonna tooteid toetad alati talunikke ja kasvatajaid. Neid inimesi, kes teevad oma tööd hoole ja armastusega. See on elufilosoofia. See on armastus.

Nonna on tehtud inimeselt inimesele, mitte tootjalt kliendile.

siis-kui-tahad-midagi-head